Regenracja turbin w Warszawie AB Turbo Strona główna

Regeneracja turbin - Proces regeneracji

Po dostarczeniu Turbiny do naszej firmy, jest ona rozkładana. Poszczególne elementy sa poddawane procesom mycia, piaskowania, przywracania do pierwotnego wyglądu zewnętrznego.

Oceniamy stan elementów turbosprężarki, tak by móc poinformować klienta, co było prawdopodobną przyczyną awarii.

Następnie dokonujemy szczegółowych oględzin powierzchni oraz kontroli wszystkich punktów pomiarowych wskazanych przez producenta. Celem tego procesu jest ocena, czy elementy wyrujące spełniają niezbędne kryteria i czy mogą być użyte ponownie. Jeśli nie, to są wymieniane na nowe.

Następnym krokiem jest wyważanie wałka wraz z kołem kompresji, na pierwszej wyważarce. Po dokonaniu wyważenia składamy korpus Turbosprężarki. Zakładamy nowe łożyska, odrzutniki olejowe, pierscienie oporowe, uszczelki itd.

Po złożeniu korpusu montujemy go na drugiej maszynie doważajacej. Tu dokonujemy wstępnego doważenia zespołu wirującego z prędkoscią podkrytyczna ( ok. 40 000 obr/min) . Ten etap, często pomijany przez większość zakładów naprawczych wg nas jest niezbędny, gdyż umożliwia kontrolę niedoważenia i wykonanie ewentualnej korekty w dwóch płaszczyznach (koła turbiny i koła sprężarki). W trakcie tego doważania turbina jest podłączona do systemu olejowego, a sam proces trwa na tyle długo, że można w 100% sprawdzić jej szczelność. Nie jest to możliwe przy wyważaniu końcowym na wyważarce nadkrytycznej z uwagi na bardzo krótki czas procesu (ok. 4 sekundy). Kolejnym etapem jest doważenie turbosprężarki na wspomnianym stanowisku wysokoobrotowym z prędkoscią do 250 000 obr/min.gdzie jest poddawana warunkom takim jak podczas pracy w samochodzie.

Następnie dokonujemy montażu końcowego oraz regulujemy ustawienie zaworu sterującego (o ile przewiduje to konstrukcja turbosprężarki).

Do każdej turbiny dołączamy protokół wyważenia końcowego, kartę gwarancyjną, instrukcję montażu turbosprężarki oraz wykaz czynności, które należy wykonać, by nasza praca, a Państwa pieniądze nie poszły na marne.

Na zakupioną lub zregenerowaną turbinę otrzymujecie Państwo pisemną 12-miesieczną gwarancję.